Mai multe rude ale deţinuţilor care protestează în incinta Penitenciarului de Maximă Siguranţă Iaşi, nemulţumiţi de conducere şi de condiţiile de detenţie, au venit, marţi, în faţa instituţiei în semn de solidaritate cu protestatarii. Aceştia, aflaţi la plimbare în curtea unităţii, s-au urcat pe garduri, iar la ora transmiterii acestei ştiri conducerea instituţiei continuă negocierile cu deţinuţii.
VREI SĂ CITEŞTI ACEST ARTICOL?
Pentru a citi tot articolul, intră în contul tău introducând mai jos datele de înregistrare. Dacă nu ai cont, contactează-ne la .
Zona de Flux este rezervată abonaților. Daca nu aveți încă un cont, va rugam sa ne contactati.



























