Rude ale deţinuţilor care protestează în interiorul PMS Iaşi au venit în faţa instituţiei, în semn de solidaritate

Rude ale deţinuţilor care protestează în interiorul PMS Iaşi au venit în faţa instituţiei, în semn de solidaritate
Nou protest al deţinuţilor de la PMS Iaşi, care au dat foc unor saltele şi vor să intre în refuz de hrană

Mai multe rude ale deţinuţilor care protestează în incinta Penitenciarului de Maximă Siguranţă Iaşi, nemulţumiţi de conducere şi de condiţiile de detenţie, au venit, marţi, în faţa instituţiei în semn de solidaritate cu protestatarii. Aceştia, aflaţi la plimbare în curtea unităţii, s-au urcat pe garduri, iar la ora transmiterii acestei ştiri conducerea instituţiei continuă negocierile cu deţinuţii.

Recomandările editorilor
Ultima oră