Primăria Iaşi a pus căminul unui liceu la dispozitia locatarilor din blocul în care s-a produs explozia soldată cu moartea unei persoane şi rănirea altor şapte

Primarul Iaşiului, Mihai Chirica, a anunţat că a pus la dispoziţia locatarilor evacuaţi din blocul în care s-a produs explozia în urma căreia o persoană a murit, iar şapte au fost rănite, căminul unui liceu. Chirica a precizat că ”blocul în care s-a produs explozia nu mai poate fi locuit”.

Recomandările editorilor
Ultima oră