Nou protest la Penitenciarul de Maximă Siguranţă Iaşi. Deţinuţii au dat foc unor saltele şi vor să intre în refuz de hrană

Nou protest la Penitenciarul de Maximă Siguranţă Iaşi. Deţinuţii au dat foc unor saltele şi vor să intre în refuz de hrană
Nou protest al deţinuţilor de la PMS Iaşi, care au dat foc unor saltele şi vor să intre în refuz de hrană

Deţinuţii de la Penitenciarul de Maximă Siguranţă Iaşi au declanşat, marţi, un nou protest, nemulţumiţi de condiţiile de detenţie, dar şi de atitudinea "dictatorială” a conducerii unităţii, reclamând că adesea sunt bătuţi de către gardieni. Deţinuţii au dat foc unor saltele şi vor să intre în refuz de hrană.

Recomandările editorilor
Ultima oră