Incendiu la un punct de transformare electrică în oraşul Pucioasa - Pompierii intervin în continuare pentru răcire/ Persoanele evacuate au revenit în locuinţe

Incendiu la un punct de transformare electrică în oraşul Pucioasa - Pompierii intervin în continuare pentru răcire/ Persoanele evacuate au revenit în locuinţe

Pompierii intervin în continuare, vineri dimineaţă, pentru răcire, în urma incendiului produs la un punct de transformare electrică din oraşul Pucioasa, judeţul Dâmboviţa. Totodată, persoanele evacuate au putut reveni în locuinţe.

”Dispozitivul de intervenţie a fost redimensionat, la locul evenimentului a rămas o autospecială de stingere cu apă şi spumă, care acţionează în continuare pentru răcire”, a anunţat, vineri dimineaţă, Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă.
 
Potrivit sursei citate, persoanele evacuate s-au întors în locuinţe pe parcursul nopţii.

Pompierii de la ISU Dâmboviţa au fost solicitaţi să intervină, joi, la un incendiu produs la un punct de transformare electrică din oraşul Pucioasa. Acolo au fost trimise 5 autospeciale de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de suport logistic şi o ambulanţă SMURD.

Având în vedere degajările masive de fum, a fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-Alert pentru informarea populaţiei din zonă. Totodată, aproximativ 50 de persoane au fost evacuate din zona incendiului, pentru siguranţă.

Incendiul a fost localizat joi seară.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră