Iaşi: Cele trei persoane internate după explozia soldată cu doi morţi şi 11 răniţi, stabile. Blocul în care s-a produs deflagraţia, expertizat - GALERIE FOTO

Iaşi: Cele trei persoane internate după explozia soldată cu doi morţi şi 11 răniţi, stabile. Blocul în care s-a produs deflagraţia, expertizat - GALERIE FOTO
Iaşi: Cele trei persoane internate după explozia soldată cu doi morţi şi 11 răniţi (FOTO: Andrei Postolache/facebook)

Cele trei persoane care au fost internate luni noaptea la Spitalul de Neurochirurgie din Iaşi, în urma exploziei care s-a produs într-un bloc de locuinţe şi care s-a soldat cu moartea a două persoane şi rănirea altor 11, sunt în stare stabilă, spun medicii. Deocamdată, persoanele evacuate din imobilul în care s-a produs deflagraţia nu se pot întoarce acasă, specialiştii de la Inspectoratul de Stat în Construcţii Iaşi urmând să verifice, marţi, blocul.

Recomandările editorilor
Ultima oră