Conducerea PMS Iaşi a cerut sprijinul MAI în cazul protestelor deţinuţilor şi discută cu aceştia - FOTO

Conducerea PMS Iaşi a cerut sprijinul MAI în cazul protestelor deţinuţilor şi discută cu aceştia - FOTO
Inquam Photos / Liviu Chirica

Conducerea Penitenciarului de Maximă Siguranţă Iaşi, unde marţi dimineaţă deţinuţii au reluat protestele din seara precedentă, nemulţumiţi de condiţiile de detenţie, informează că a cerut sprijinul structurilor MAI din judeţ şi că, la ora actuală, continuă discuţiile cu deţinuţii. Marţi dimineaţă, deţinuţii au incendiat o cameră de detenţie, iar angajaţii penitenciarului au intervenit pentru evacuarea deţinuţilor din acea cameră.

Recomandările editorilor
Ultima oră