Echipa CS Mioveni a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, formaţia UTA Arad, în etapa a 23-a din Superligă. Este a doua victorie consecutivă pentru Nicolae Dică pe banca dâmboviţenilor

Mioveni a legat două victorii consecutive cu Nicolae Dică pe bancă. La Arad, oaspeţii au deschis scorul prin Amine Benchaib, în minutul 9. Acelaşi jucător a reuşit dubla în minutul 44, când a transformat o lovitură de pedeapsă, după un fault comis de Hoxhallari la Sno, în careul gazdelor.

UTA a redus din diferenţă prin Stefan Milosevic, în minutul 81, dar a fost prea tîrziu pentru ca arădenii să mai poată reveni şi CS Mioveni a ajuns la 15 puncte în Superligă.

Echipa lui Dică se află însă tot pe ultimul loc, al 16-lea, la cinci puncte distanţă de UTA, care ocupă poziţia a 15-a, cu 20 de puncte

UTA ARAD: Iacob – Vukcevic (R. Benzar 46), Chindriş, Benga, Hoxhallari - Pop, Batha, Cascini (Willie 61) - Keşeru (Milosevic 46), Ubbink, Postolachi. ANTRENOR: Laszlo Balint

CS MIOVENI: Greab - Sno, Garutti, Scarlatache, Burnea – Panait (Lepistu 55), Lixandru – Antal (Diallo 71), Benchaib (Mboumbouni 71), Carnat (Rădescu 85) – B. Rusu (Buziuc 85). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaş galben: Ubbink 54, Chindriş 67 / Burnea 16, Carnat 32, Antal 45+1, Gomes Garutti

Arbitri: Andrei Moroiţă – Daniel Mitruţi, Alexandru Vodă –

Arbitri VAR: George Găman – Ferencz Tunyogi