Al Ahli, cu Nicolae Stanciu pe teren tot meciul, a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Al Qadisiyah, în etapa a XXIII-a a campionatului Arabiei Saudite. Stanciu a pasat la golul de 1-1, marcat de Aderlan, în minutul 37.

Brazilianul Bismark deschisese scorul, în minutul 31, pentru gazde. Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat de Al Soma, în minutul 90+4.

În urma acestui rezultat, Al Ahli se menţine pe locul 5, cu 40 de puncte. Al Hilal este lider, cu 55 de puncte, urmată de Al Nasr, cu 49 de puncte, de echipa antrenată de Marius Şumudică, Al Shabab, cu 43 de puncte, şi de Al Taawon, cu 42 de puncte. Primele două echipe au câte un meci mai puţin.

Al Qadisiyah este pe locul 11, cu 24 de puncte.