Simona Halep, locul 20 WTA, a confirmat participarea la turneul demonstrativ din Africa de Sud.
"E oficial! Sunt încântată să vă anunţ că voi participa la turneul #AfricaCaresTennis de la Johannesburg, Africa de Sud, în 18 şi 19 decembrie 2021, folosind tenisul ca un mijloc pentru a sprijini lupta împotriva violenţei pe bază de gen", a spus Jalep, într-un mesaj postat pe reţelele de socializare.
La turneul Africa Cares vor mai fi prezente fostele legende WTA Venus Williams şi Martina Hingis.
Un alt participant va fi Khololwam Montsi, considerată o stea în ascensiune în Africa de Sud, dar în prezent pe locul 780 ATP.



























