Fotbalistul echipei Genoa, Radu Drăguşin, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Modena, în etapa a 25-a a ligii secunde din Italia.

Drăguşin a marcat golul de 1-0, în minutul 6. Pentru Genoa a mai înscris Bani ’85.

Modena a marcat prin Strizzolo ’33 şi prin George Puşcaş de la Genoa, acesta din urmă trimiţând în minutul 55 mingea în propria poartă.

În minutul 59, de la Modena a fost eliminat Oukhadda.

Drăguşin a evoluat pe toată durata partidei. Puşcaş a jucat până în minutul 67.

Tot la Genoa, Denis Drăguş a intrat pe teren în minutul 82.

Genoa ocupă locul doi în clasament, cu 43 de puncte, în timp ce Modena este pe 8, cu 35 de puncte. Lider este Frosinone, care are 55 de puncte.