Echipa italiană Inter Milano a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, de gruparea AS Roma, într-un meci al etapei a zecea din Serie A.

În prima repriză, bara lui Calhanoglu şi intervenţiile portarului Rui Patricio au menţinut scorul alb la Milano. Gazdele au reuşit să marcheze în minutul 81, când Marcus Thuram a primit o pasă de la Federico Dimarco şi l-a învins pe Rui Patricio. Cu această victorie, Inter a făcut 25 de puncte şi a trecut peste Juventus în clasament, devenind lider. AS Roma e pe locul 8, cu 14 puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a zecea din Serie A:

Cagliari – Frosinone 4-3 (Oristanio 72, Makoumbou 76, Pavoletti 90+4, 90+6 / Soulé 23, 37, Brescianini 49);

Monza – Udinese 1-1 (Colpani 27 / Lucca 66);

Inter Milano – AS Roma 1-0 (M. Thuram 81).