Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Genoa, în etapa a 9-a din Serie A.

Atalanta s-a impus cu Genoa după două goluri marcate în repriza secundă. Radu Drăguşin a avut o bună ocazie de gol în minutul 66, dar Carnesecchi a respins. La 1-0 pentru gazde, Puşcaş a avut o mare ocazie de egalare, dar a ratat (min. 90+5) şi Ederson a înscris imediat al doilea gol al gazdelor.

La Genoa, Radu Drăguşin a fost integralist, iar George Puşcaş a intrat în minutul 83.

În clasamentul Serie A, Genoa este pe locul 15, cu 8 puncte, iar Atalanta e pe locul 6, cu 16 puncte.