Seongnam a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Suwon City, în etapa a IV-a a campionatului sud-coreean de fotbal.

Transferat în această iarnă de la FCSB, Buş a debutat la echipa oaspete, intrând pe teren în minutul 46.

El a marcat golul victoriei, în minutul 88.

30 mai - Maratonul Fondurilor Europene. Parteneri: BCR, BRD, CEC
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Gazdele au deschis scorul, în minutul 20, prin Murilo, apoi sărbul Mulici a egalat, în minutul 77.

Suwon City a jucat în inferioritate numerică din minutul 80, după eliminarea lui Ji-Su Park.

Seognam ocupă locul 5, cu şapte puncte, la egalitate cu Pohang, de pe locul 4.

Ulsan Hyundai conduce în clasament, cu 10 puncte, la egalitate cu Jeonbuk, de pe locul 2, iar Suwon Bluewings este pe locul 3, cu opt puncte.

Suwon City se află pe locul 11, cu două puncte.