Formaţia Parma, la care joacă Valentin Mihăilă şi Dennis Man, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Spezia, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Italiei.

Parma a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Karamoh ’17 şi Hernani ’25. Pentru Spezia a înscris Gyasi, în minutele 52 şi 72.

Valentin Mihăilă a fost titular şi a jucat până în minutul 79, când a fost schimbat cu Dennis Man.

Partidele Bologna – Lazio Roma şi Hellas Verona – Juventus au loc tot sâmbătă, meciurile Sampdoria – Atalanta, Crotone – Cagliari, Inter Milano – Genoa, Udinese – Fiorentina, Napoli – Benevento şi AS Roma – AC Milan se vor disputa duminică, iar confruntarea Torino – Sassuolo este programată luni.