FC Rapid din Liga a II-a a fost eliminată, marţi, de Progresul Spartac din Liga a III-a, în turul al patrulea al Cupei României.

Cele două echipe au fost la egalitate, scor 2-2 (2-2), după 90 de minute şi după golurile marcate de Dulca '32 şi Bălan '44 (p), pentru rapidişti, respectiv Cârlig '12 şi Grigore '34.

Gazdele s-au impus în finalul prelungirilor, după reuşita lui Milea '119.

Alte rezultate din turul al patrulea al Cupei României:

CSM Slatina - Turris Turnu Măgurele, scor 9-8, după penaltiuri, scor 0-0 după 120 de minute;

ACSO Filiaşi - FC U Craiova, scor 0-4 (0-2);

Şoimii Lipova - Ripensia Timişoara, scor 0-1 (0-1).

Echipele învingătoare s-au calificat în şaisprezecimile competiţiei, în care vor evolua şi formaţiile din Liga I.