Echipa engleză Manchester United a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Wolverhampton, în etapa a 36-a din Premier League. În aceeaşi etapă, Chelsea a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu Nottingham Forest.

Manchester United a dominat partida cu Wolverhampton şi a înscris de două ori, prin Martial (min. 32) şi Alejandro Garnacho, care a marcat în minutul 90+4, după ce intrase pe teren abia în minutul 82, în locul lui Jadon Sancho.

Chelsea a fost condusă cu 1-0 pe teren propriu, când Nottingham Forest a îmarcat prin Taiwo Awoniyi. În repriza secundă, Raheem Sterling a reuşit o dublă rapidă (în minutele 51 şi 58) şi londonezii au trecut în avantaj, dar Awoniyi a avut ultimul cuvânt şi a stabilit scorul final în minutul 62.

În clasament, Manchester United are 66 de puncte, ocupând locul 4, Chelsea este a 11-a, cu 43 de puncte, în timp ce Wolverhampton şi Nottingham Forest se află pe locurile 13, respectiv 16.