Fundaşul Cristian Manea a declarat, marţi, după meciul CFR C;uj - Young Boys Berna, scor 1-1, că echipa ardeleană s-a retras prea mult după ce a deschis scorul.

"Păcat că am primit gol în minutele de prelungire. Eu cred că la cum ne-am dăruit astăzi şi la cum ne-am apărat meritam să câştigăm. Trebuia să rămânem mai sus, ne-am cam retras. Aşa e când marchezi, fără să vrei te trage jocul înapoi şi ei au forţat mai mult. Trebuie să ne revenim, să mergem acolo să dăm cel puţin ce am dat în seara asta ca să avem o şană să ne calificăm. Denis Alibec este un jucător puternic, el şi cu Bilel au ţinut foarte bine de minge şi s-au întors cu adversarii spre poartă. Sper să-şi revină şi să ne ajute la Berna. (n.r. - dacă elveţienii sunt mai puternici decât mai trecut) Sunt cam aceeaşi echipă. Mi s-au părut cam la fel. Cred că au vreo şase, şapte jucători ca atunci, când am jucat în grupe. Noi trebuie să fim mult mai agresivi acolo, pentru că nu avem nimic de pierdut. Mergem acolo, 50-50, dar sper să se vadă prin dorinţa noastră că vrem mai mult să câştigăm", a declarat Manea, la microfonul televiziunilor care au transmis meciul.

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, marţi, pe teren propriu cu campioana Elveţiei, Young Boys Berna, în manşa I a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Returul va avea loc la 10 august.

Au marcat: Manea '4 / Sierro '90+3.

Dacă va trece de Young Boys Berna, CFR Cluj va juca în play-off-ului Ligii Campionilor cu învingătoarea din dubla Ferencvaros (Ungaria) - Slavia Praga (Cehia).

În caz contrar, campioana României va evolua în play-off-ul Ligii Europa, cu învinsa din dubla dintre Steaua Roşie Belgrad (Serbia) şi Şerif Tiraspol (Moldova).