Manchester United a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de Wolverhampton, în etapa a XXXII-a a campionatului englez de fotbal, Premier League.

United a condus cu 1-0, după reuşita lui McTominay, din minutul 13. Gazdele au egalat în minutul 25 prin Jota. Oaspeţii au rămas în zece jucători, după eliminarea lui Ashley Young, din minutul 57, care a primit al doiela cartonaş galben.

Wolverhampton a marcat golul victoriei, în minutul 77. A fost de fapt un autogol al lui Smalling.

Manchester United a pierdut şi meciul din Cupa Angliei cu Wolverhampton, din 16 martie, cu acelaşi scor.

United este la a doua înfrângere în ultimele trei etape din Premier League şi rămâne pe locul 5 cu 61 de puncte, la egalitate cu Tottenham, de pe locul 4.

Wolverhampton este pe locul 7, cu 47 de puncte.