Formaţia Manchester United a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Manchester City, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Angliei.

Alte rezultate din Premier League:

Wolverhampton – Aston Villa 0-1

A marcat: El Ghazi ‘90+4

În minutul 85, de la oaspeţi a fost eliminat Luiz, iar în minutul 90+5 a fost eliminat şi Moutinho, de la gazde.

Newcastle – West Bromwich 2-1

Au marcat: Almiron ‘1, Gayle ’82 / Furlong ‘50

Partida Everton – Chelsea are loc tot sâmbătă, iar meciurile Southampton – Sheffield United, Crystal Palace – Tottenham, Fulham – Liverpool, Arsenal – Burnley şi Leicester City – Brighton se vor disputa duminică.