Luptătoarea Cătălina Axente şi-a câştigat, vineri, la Istanbul, biletul pentru participarea în premieră la o ediţie de Jocuri Olimpice. Team Romania are acum 85 de sportivi.
În semifinalele turneului mondial de calificare, la categoria 76 kg, Cătălina Axente a învins-o pe Anastassia Zimiankova (AIN), scor 6-3.
Ea este al patrulea reprezentant al luptelor din România calificat la JO Paris 2024, după Andreea Ana, Alin Alexuc şi Kriszta Incze.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21587343&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.
Citește și...