Formaţia FC Sevilla a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Real Valladolid, în etapa a XXXII-a a campionatului Spaniei.

Pentru Sevilla a marcat Lucas Ocampos, din penalti, în minutul 83, iar pentru Valladolid a punctat Kiko, în minutul 25.

Partidele Athletic Bilbao-Mallorca, Celta Vigo-FC Barcelona, Osasuna-Leganes şi Atlético Madrid-Alaves au loc sâmbătă, iar meciurile

Levante-Betis Sevilla, Villarreal-Valencia, Granada-Eibar şi Espanol Barcelona-Real Madrid se dispută duminică.

Întâlnirea Getafe-Real Sociedad este programată luni.