Echipa spaniolă Betis Sevilla a câştigat duminică, în deplasare, în faţa formaţiei Real Sociedad, scor 2-0, în ultimul meci al etapei a 12-a din La Liga.

Betis Sevilla a învins pe Real Sociedad, la San Sebastian, prin două goluri marcate pe final de meci. Juan Cruz a deschis scorul în minutul 86, iar Iglesias l-a majorat în minutul 90+3. Cu această victorie, Betis este pe locul 4 în clasament, la egalitate de puncte, 23, cu echipa de pe locul 3, Atletico Madrid.

Într-un alt meci al etapei, Athletic Bilbao a învins la limită, scor 1-0, pe Villarreal. Golul marcat de Williams în minutul 59 îi duce pe basci pe locul 6 în La Liga, cu 21 de puncte. Villarreal a picat pe poziţia a opta, cu 18 puncte.