Atacantul Claudiu Keşeru a marcat un gol pentru echipa sa, Ludogoreţ, în meciul pierdut, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-3 (2-1) în faţa formaţiei Bayer Leverkusen, în etapa I a Grupei A a Ligii Europa.

Keşeru a deschis scorul în minutul 8, marcând dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri. Marcelinho a ridicat scorul la 2-0, în minutul 30.

Germanii au revenit şi s-au impus prin reuşitele lui Havertz '38 şi '69 şi Thelin '64.

Slavia Praga, cu Alexandru Băluţă rezervă, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Bordeaux, în Grupa C, prin golul reuşit de Zmrhal '35.

Băluţă a intrat pe teren în minutul 79, în locul lui Stoch.