Handbal feminin: Corona Braşov pierde cu Viborg în grupa D a European League

Handbal feminin: Corona Braşov pierde cu Viborg în grupa D a European League

Echipa Corona Braşov a pierdut duminică, pe teren propriu, cu formaţia Viborg HK, scor 28-34 (17-17), în penultima etapă din grupa D a European League. Corona se află pe locul 3 în clasament.

Principalele marcatoare ale meciului au fost Grozav 6 goluri, Boiciuc 4, pentru Corona Braşov, respectiv Petersen 8, Martinsen 6, pentru Viborg.

În cealaltă partidă a etapei, Zaglevie Lubin - JDA Dijon, scor 27-36.

În primele meciuri, Corona Braşov a obţinut rezultatele: 30-35 cu JDA Dijon, 39-31 cu  Zaglebie Lubin şi 33-33 cu Viborg HK, iar runda următoare va juca returul cu liderul JDA Dijon, în 15 februarie.

România mai este reprezentată în competiţie de Minaur Baia Mare, în grupa A, şi de Rapid Bucureşti, în grupa C.

Meciurile din faza grupelor sunt programate până în 22 februarie. Primele două clasate se vor califica în sferturi (21-29 martie), urmate de Turneul Final Four (16-17 mai).

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră