Atacantul Antoine Griezmann a marcat pentru Atletico Madrid în meciul cu Eibar, scor 2-0, din etapa a XVII-a a campionatului spaniol.

Francezul a marcat în minutul 74, după ce Niguez deschisese scorul în minutul 54.

Griezmann, marcator în Cupa Spaniei, nu mai înscrisese în campionat de nouă etape.

Partidele Las Palmas - Sporting Gijon şi Real Sociedad - FC Sevilla se vor disputa astăzi, meciurile Athletic Bilbao - Deportivo Alaves, Betis Sevilla - Leganes, Celta Vigo - Malaga şi Villarreal - FC Barcelona vor avea loc duminică, iar întâlnirea Osasuna Pamplona - FC Valencia este programată luni.