Glasgow Rangers, cu mijlocaşul Ianis Hagi titular, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul 1-0, echipa Ross County, în etapa a XXX-a a campionatului scoţian. Acesta este primul succes al echipei lui Hagi, după două înfrângeri la rând, una în cupă, alta în campionat.

Ryan Kent a marcat în minutul 77. Hagi a jucat până în minutul 63, când a fost înlocuit de Florian Kamberi, care a pasat decisiv la gol.

În urma acestui rezultat, Rangers, un meci mai puţin, se menţine pe locul 2, cu 67 de puncte, la 13 puncte de liderul Celtic Glasgow. Motherwell ocupă locul 3, cu 46 de puncte.

Ross County este pe locul 9, cu 29 de puncte.