Atacantul George Puşcaş a marcat un gol în partida pe care echipa sa Benevento a terminat-o la egalitate, marţi, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu Perugia, în manşa secundă a semifinalelor barajului pentru promovarea în Serie A, rezultat în urma căruia formaţia sa a acces în finala competiţiei.

În tur, Benevento s-a impus pe teren propru, cu scorul de 1-0, tot printr-un gol reuşit de internaţionalul român de tineret.

Marţi, Puşcaş a jucat tot meciul, a primit un cartonaş galben în minutul 11 şi a deschis scorul în minutul 81.

Pentru Perugia a marcat Nicastro, în minutul 90+1.

În finala barajului pentru promovarea în Serie A, Benevento va întâlni formaţia Carpi, care a trecut, cu scorul general de 1-0, de echipa Frosinone, unde este legitimat portarul Valentin Cojocaru. Turul finalei barajului va avea loc duminică, iar returul la 8 iunie.