Atacantul Florin Andone a adus victoria echipei Brighton în meciul cu Huddersfield, scor 1-0, din etapa a XXIX-a din Premier League.

Andone a intrat pe teren în minutul 57, a marcat în minutul 79 şi a primit un cartonaş galben un minut mai târziu.

Manchester City şi Manchester United s-au impus, sâmbătă, în meciurile cu Bournemouth, respectiv Southampton.

La capătul unui meci extrem de disputat, Manchester United a trecut de Southampton, scor 3-2. Pentru United au marcat Pereira (53) şi Lukaku (59, 88), în timp ce pentru Southampton au marcat Valery (26) şi Ward-Prowse (75).

Manchester City a trecut de Bournemouth, scor 1-0, prin golul marcat de Mahrez, în minutul 55.

Tot sâmbătă, Burnley a învins Crystal Palace, scor 3-1, iar Wolverhampton a trecut de Cardiff 2-0.

Meciul  West Ham-Newcastle este programat sâmbătă, iar partidele Watford-Leicester, Fulham-Chelsea şi Everton-Liverpool au loc duminică.