Formaţia FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Academica Clinceni, în etapa a XXVI-a a Ligii I.

Pentru FC Viitorul a marcat  Tsoumou, în minutul 90+1, în timp ce pentru Academica a înscris Andronic, în minutul 72.

Viitorul Constanţa: Cojocaru - Dussaut (Benzar '46), Mladen, Dobrosavlevic, Boboc - Artean, Ciobanu (Pitu '60), C. Matei - Jo Santos (Babunski '76 ), Andronache (Tsoumou '46), Grădinaru (Ganea '46). Antrenor: Mircea Rednic

Academica: Vâlceanu - Achim, Bilali, Gardoş, Pîrvulescu (Dobrescu '69) - Cordean, Moulin, Cebotaru, Tănase (Popa '69) - Chunchucov, Andronic (Dumitru '50). Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitri: Marian Barbu – Ovidiu Artene, Mihai Marius Marica – Sorin Costreie

Observator: Adrian Vidan