Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, eliminat la meciul cu Universitatea Craiova, din Superligă, îşi va afla săptămâna viitoare sancţiunea.
Comisia de Disciplină din cadrul FRF, întrunită miercuri, a dat ca termen data de 13 august pentru acest caz.
Acelaşi termen a fost decis şi pentru cazurile incidentelor de la partidele FC Rapid – FC Botoşani, Dinamo – FCSB şi Hermannstadt – Universitatea Cluj.
Singura sancţiune decisă miercuri:
AFC Unirea 04 Slobozia vs. ACS SC Oţelul Galaţi - Eliminare: Murria Soriano Vadim (oaspeţi) - În temeiul art. 63.1.a, raportat la art. 63.2.4.a din RD, se sancţionează jucătorul Murria Soriano Vadim cu suspendare pentru doua meciuri şi penalitate sportivă de 3.000 lei.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.