Echipele de polo CSM Digi Oradea şi Corona Sportul Studenţesc au ratat calificarea în turul 3 al Ligii Campionilor, la turnele contând pentru turul secund, încheiate duminică.

CSM Oradea a găzduit turneul la care au mai participat echipele AN Brescia, Team Strasbourg şi Enka Istanbul, înregistrând rezultatele: CSM Oradea – Enka 7-7, CSM Oradea – Team Strasbourg 6-9, CSM Oradea – AN Brescia 9-15.

În turul 3 s-au calificat AN Brescia şi Team Strasbourg. CSM Oradea, pe locul 3 (1 puncte).

Corona a jucat la turneul din Muntenegru, alături de Jadran Carine, Sintez Kazan şi NC Vougliameni. Rezulte: Jadran – Corona 15-5, Corona – Sintez Kazan 8-13, NC Vougliameni – Corona 9-3. Corona a încheiat pe ultimul loc (0 puncte).

Corona Sportul Studenţesc a ajuns în turul doi după ce s-a clasat pe locul 3 la turneul din turul inaugural al Ligii Campionilor.

Campioana României, Steaua Bucureşti, a fost repartizată direct în faza grupelor competiţiei.