Fundaşul Iulian Cristea a declarat, luni seară, că pentru jucătorii de la FCSB frustrarea este foarte mare că au fost egalaţi în minutul 90+3.

"Frustrarea este foarte mare, este incredibil că am fost egalaţi în minutul 90+3, din fază fixă. Am avut multe ocazii de a face 2-0. Ştiam că CFR este bună la faze fixe, dar nu am reuşit să controlăm ultim asalt. Mai avem cinci meciuri, dacă le câştigăm, suntem campioni", a declarat Cristea, la televiziunile care transmit Liga I.

Formaţia FCSB a remizat, luni, la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu echipa CFR Cluj, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator în minutul 90+3. Pentru FCSB a marcat Tănase '19 (penalti), iar pentru CFR Cluj a înscris Burcă '90+3.