Echipa Chelsea Londra a încheiat la egalitate duminică, scor 2-2, meciul disputat în compania formaţiei Tottenham Hotspur, contând pentru etapa a doua din Premier League

Chelsea a deschis scorul printr-un jucător nou venit, Kalidou Koulibaly, care a înscris în minutul 19, din pasa lui Marc Cucurella. Tottenham a egalat în repriza secundă, minutul 68, prin Hojbjerg, dar în minutul 77 Sterling a pasat pentru Reece James şi Chelsea a trecut din nou la conducere. Golul egalizator a fost marcat de Harry Kane, în minutul 90+6, atacantul lui Tottenham stabilind astfel scorul final.

Tottenham se află pe locul 4 în clasament, cu 4 puncte, iar Chelsea este pe poziţia a şaptea, tot cu 4 puncte.

Duminică, într-un alt meci al etapei a doua, formaţia Nottingham Forest a învins cu 1-0 echipa West Ham United. A marcat Awoniyi min. 45+2.