Cavani l-a felicitat pe Mbappe, care i-a depăşit recordul de cel mai bun marcator din istoria PSG

Cavani l-a felicitat pe Mbappe, care i-a depăşit recordul de cel mai bun marcator din istoria PSG

Edinson Cavani, deţinătorul anterior al recordului de goluri pentru PSG, l-a felicitat, pe Instagram, pe Kylian Mbappé, pentru că a ajuns la 201 de reuşite.

Autor al celui de-al 201-lea gol al său pentru PSG, sâmbătă, împotriva lui Nantes (4-2), Kylian Mbappé a devenit singurul golgheter din istoria clubului PSG, depăşindu-l pe Edinson Cavani, cu 200 de goluri între 2013 şi 2020.

Pe Instagram, atacantul uruguayan nu a omis să salute performanţa fostului său coechipier, transmiţându-i „felicitări pentru noul său palmares la PSG”.

Cavani, în vârstă de 36 de ani, joacă la Valencia de la începutul sezonului, după ce a părăsit Manchester United.

În prezent accidentat, el a marcat cinci goluri în 14 meciuri.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră