Formaţia Bayern Munchen s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Germaniei, trecând în optimile de finală de echipa Hoffenheim, scor 4-3.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Hubner ’13 (autogol), Muller ’20 şi Lewandowski ’36, ’80. Pentru Hoffenheim au înscris Boateng ‘8 (autogol) şi Dabbur ’82, ‘90+2.

Alte rezultate din Cupa Germaniei:

Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 2-1 (Bredlow ’71 – autogol, Alario ’84 / Wamangituka ’85)

Verl – Union Berlin 0-1 (Andrich ’86)

Partida Saarbrucken – Karlsruher SC a ajuns în prelungiri, după 90 de minute scorul fiind 0-0.

Marţi s-au calificat în sferturile de finală Eintracht Frankfurt, Fortuna Dusseldorf, Schalke 04 şi Werder Bremen.