Baschet masculin: Pivot american, transferat de vicecampioana CSM Oradea din Coreea de Sud

Baschet masculin: Pivot american, transferat de vicecampioana CSM Oradea din Coreea de Sud
FOTO: CSM Oradea

Vicecampioana CSM Oradea a anunţat, luni, ultimul transfer în vederea sezonului 2023-2024: pivotul american Lennard Freeman, adus din Coreea de Sud.

Freeman (27 de ani, 2.03 metri) va evolua pentru prima dată în campionatul din România.

Din 2021 a jucat în liga din Coreea de Sud, iar anterior la echipe din Turcia, Belgia şi Israel. În urmă cu trei ani a absolvit universitatea North Carolina State.

Lennard Freeman devine cel de-al 6-lea jucător străin din lotul vicecampioanei CSM Oradea.

În sezonul 2023-2024, CSM Oradea va juca şi în preliminariile Ligii Campionilor.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră