AS Roma a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu AC Milan, în etapa a XXII-a a campionatului italian Serie A.

Milan a deschis scorul, prin Piatek, în minutul 26, iar gazdele au egalat, în minutul 46, prin Zaniolo.

Cealaltă echipă a oraşului Milano, Inter, a fost învinsă suprinzător pe teren propriu, de Bologna, cu 1-0 (0-1), după reuşita lui Santander '32.

Într-un alt meci, Genoa, cu portarul Andrei Radu pe teren tot meciul, a remizat acasă, scor 1-1 (1-1), cu Sassuolo (Sanabria '41 / Duricici '28).

Alte rezultate de duminică: Spal - Torino, scor 0-0, şi Udinese - Fiorentina, scor 1-1.

Juventus este pe primul loc, cu 60 de puncte, urmată de Napoli, cu 51, Inter, cu 40, AC Milan, 35, şi AS Roma, 34. Genoa este pe locul 13, cu 24 de puncte.