Arsenal Londra a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa West Ham United, în etapa a XVII-a a Premier League.
Au marcat: Martinelli '48, Smith Rowe '87.
Lacazette (Arsenal) a ratat un penalti, în minutul 69, iar Coufal (West Ham) a fost eliminat, în minutul 66.
În alte două meciuri jucate miercuri, Wolverhampton a câştigat, cu 1-0, pe terenul celor de la Brighton (Saiss '45+1), iar Crystal Palace a remizat, acasă, scor 2-2, cu Southampton (Zaha '2, Ayew '65 / Ward-Prowse '32, Broja '36).
Partida Burnley - Watford nu s-a jucat, din cauza cazurilor de Covid-19 din lotul echipei oaspete.
Arsenal Londra a urcat, după al doilea succes consecutiv în campionat, pe locul 4, de Liga Campionilor, cu 29 de puncte. De pe locul 4 a coborât, pe locul 5, West Ham, cu 28 de puncte.
Lider este Manchester City, cu 41 de puncte, formaţie urmată de Liverpool, 37 de puncte, şi Chelsea, 36.
Joi, se joacă meciurile Leicester - Tottenham (21.30), Chelsea - Everton (21.45) şi Liverpool - Newcastle (22.00).




























