Galaţi: Cursurile se vor desfăşura online joi, 19 februarie, în toate şcolile din judeţ

Galaţi: Cursurile se vor desfăşura online joi, 19 februarie, în toate şcolile din judeţ

Cursurile în toate unităţile de învăţământ din judeţul Galaţi se vor desfăşura în format online joi, 19 februarie, potrivit unei decizii anunţate de Prefectura Galaţi.

Măsura este valabilă pentru toate şcolile şi liceele din judeţ, fără excepţie, şi are ca scop asigurarea desfăşurării în condiţii de siguranţă a procesului educaţional.
 
Reprezentanţii instituţiei au precizat că unităţile de învăţământ vor organiza orele prin intermediul platformelor digitale, astfel încât activitatea didactică să continue fără întreruperi.
 
Decizia este aplicabilă pentru ziua de joi, 19 februarie, la nivelul întregului judeţ Galaţi.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră