Preşedintele Klaus Iohannis a avut, marţi o întrevedere cu prim-ministrul Republicii Coreea Han Duck-soo, iar discuţiile dintre cei doi oficiali au fost despre modalităţile de a consolida parteneriatul bilateral.
„Schimb constructiv de opinii cu prim-ministrul Han Duck-soo cu privire la modalităţile de consolidare a parteneriatului nostru strategic între România şi Coreea şi de cosolidare a legăturilor cu parteneri a conexiunilor cu parteneri care au aceleaşi viziuni”, a scris Klaus Iohannis, marţi pe reţeaua X, fostă Twitter.
Preşedintele Klaus Iohannis efectuează, de luni până miercuri o vizită oficială în Coreea de Sud.



























