Premierul Marcel Ciolacu a avut, marţi, o întâlnire cu Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei Române. „Casa Regală este un reper al patriotismului şi al dragostei de ţară. Este de datoria noastră, a tuturor, să susţinem aceste valori şi să ne respectăm istoria”, a afirmat şeful Executivului.
„Mulţumesc Custodelui Coroanei şi Principelui Radu pentru invitaţia făcută. Casa Regală este un reper al patriotismului şi al dragostei de ţară. Este de datoria noastră, a tuturor, să susţinem aceste valori şi să ne respectăm istoria. Sunt convins că prin proiecte comune putem contribui la promovarea imaginii României în lume”, a scris Marcel Ciolacu, marţi pe Facebook.
