Prim-vicepreşedintele AUR Marius Lulea îi cere demisia lui Marcel Ciolacu şi spune că „fraudarea majoră a alegerilor apare oficial şi în scris - jumătate de milion de voturi anulate”. „Doar nu vă imaginaţi că aceste voturi au fost anulate de la PSD sau PNL”, a adăugat el.
El a mai spus că, „premierul Marcel Ciolacu, dacă ne aflam într-o ţară europeană democratică, astăzi îşi prezinta demisia”.
„Dar România este o ţară în care instituţiile sunt capturate iar democraţia este mimată”, a conchis Lulea.




























