Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, miercuri, decretul pentru rechemarea lui Ovidiu Dranga din calitatea de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Japonia, informează Administraţia Prezidenţială.
Pe 2 iulie 2021, şeful statului semnase decretul privind acreditarea lui Ovidiu Dranga în calitate de ambasador extraordinar şi plenipotenţiar al României în Japonia, cu reşedinţa la Tokyo.




























