Ciolacu: Lumea a ieşit în stradă din disperare, din sărăcie şi pentru că s-a săturat de voi şi de aberaţiile voastre. Soluţia nu e cea cu care sunteţi obişnuiţi, aruncarea vinei pe alţii. Soluţia e regândirea restricţiilor aberante introduse

Ciolacu: Lumea a ieşit în stradă din disperare, din sărăcie şi pentru că s-a săturat de voi şi de aberaţiile voastre. Soluţia nu e cea cu care sunteţi obişnuiţi, aruncarea vinei pe alţii. Soluţia e regândirea restricţiilor aberante introduse

Marcel Ciolacu a afirmat că oamenii au ieşit în stradă din disperare, din sărăcie şi pentru că s-au săturat de această guvernare şi de aberaţiile ei. Liderul PSD a adăugat că soluţia nu este aruncarea vinei pe alţii, ci regândirea restricţiilor aberante introduse de Executiv.

„Nu mai încercaţi să vedeţi politizare acolo unde e doar disperare, sărăcie şi silă pentru modul în care guvernaţi!!! Nu pedepsiţi un popor întreg pentru că nu sunteţi voi în stare să închideţi 5 cluburi care nu respectă regulile. Nu e vina oamenilor că aţi pus statul român în genunchi şi nu sunteţi în stare de nimic!
 
Lumea a ieşit în stradă din disperare, din sărăcie şi pentru că s-a săturat de voi şi de aberaţiile voastre! Le-aţi distrus locurile de muncă! Le-aţi ţinut copiii fără şcoală! Le-aţi închis afacerile! Oamenii simpli nu au slugi ca voi, care să le facă cumpărăturile. Oamenii simpli muncesc la ora la care voi închideţi magazinele!
 
Soluţia nu e cea cu care sunteţi obişnuiţi, aruncarea vinei pe alţii. Soluţia esteregândirea restricţiilor aberante introduse. Iar, dacă voi nu sunteţi în stare, este momentul ca preşedintele Iohannis, cel care v-a încredinţat această guvernare eşuată, să revină de la plantat copaci şi să-şi asume responsabilitatea!
 
P.S.: Politicienii mă acuză că am spus că voi merge la Biserică de Paşte, desigur respectând toate normele sanitare. Neomarxiştilor fără Dumnezeu, chiar şi Cancelarul Merkel a recunoscut că a greşit când s-a grăbit să le îngrădească nemţilor acest drept. Treaba voastră e să guvernaţi ţara, nu să rescrieţi Biblia!”, a scris Marcel Ciolacu marţi pe Facebook. 

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră