Primarul comunei argeşene Bradu, Florin Frăţică, reţinut pentru abuz în serviciu, şantaj şi coruperea alegătorilor

Primarul comunei argeşene Bradu, Florin Frăţică, reţinut pentru abuz în serviciu, şantaj şi coruperea alegătorilor
Primarul comunei argeşene Bradu, Florin Frăţică, reţinut pentru abuz în serviciu, şantaj şi coruperea alegătorilor (FOTO: Facebook)

Primarul comunei argeşene Bradu, Florin Frăţică, considerat cel mai bogat edil din judeţ, a fost reţinut, marţi, pentru abuz în serviciu, şantaj şi coruperea alegătorilor, fiind acuzat că a promis bani unor localnici pentru ca aceştia să îl voteze şi a ameninţat un alt candidat, ulterior dispunând controale la firma acestuia.

Recomandările editorilor