Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, vineri, decretele pentru eliberarea din funcţie a mai multor magistraţi, a transmis Administraţia Prezidenţială.
Astfel, şeful statului a semnat vineri următoarele decrete:
„- Decret privind eliberarea din funcţia de procuror a doamnei Reşetnic Lăcrămioara-Anişoara la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sibiu – demisie;
- Decret privind eliberarea din funcţia de judecător a domnului Biciuşcă Ovidiu la Curtea de Apel Suceava – pensionare;
- Decret privind eliberarea din funcţia de procuror a doamnei Perju Iuliana, prim-procuror adjunct la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bacău, cu grad profesional corespunzător parchetului de pe lângă curtea de apel - pensionare”.




























