Fostul primar al Iaşiului Gheorghe Nichita rămâne sub control judiciar în dosarul în care este judecat pentru luare de mită

Fostul primar al Iaşiului Gheorghe Nichita rămâne sub control judiciar în dosarul în care este judecat pentru luare de mită

Curtea de Apel Bucureşti a decis, joi, ca fostul primar al Iaşiului Gheorghe Nichita şi omul de afaceri Gabriel Mardaresevici să rămână sub control judiciar în dosarul în care sunt judecaţi pentru luare, respectiv dare de mită, după ce tribunalul hotărâse ca acestora să li se ridice măsură preventivă. Hotărârea intanţei este definitivă.

Recomandările editorilor
Ultima oră