Fost şef al Clinicii de Ortopedie a Spitalului de Recuperare din Iaşi, condamnat la închisoare cu suspendare pentru mită

Medicul Paul Botez, fost şef al Clinicii de Ortopedie de la Spitalul de Recuperare din Iaşi, a fost condamnat la trei ani şi două luni de închisoare cu suspendare, pentru luare de mită, după ce a cerut 5.000 de lei unui pacient pentru o operaţie la un picior, decizia instanţei nefiind definitivă.

Recomandările editorilor
Ultima oră