Avocatul copiilor agresaţi de educatoare spune că aducerea acestora în instanţă este o măsură exagerată, la limita abuzului

Avocatul unora dintre copiii care ar fi fost agresaţi de educatoarele de la grădiniţa ”Micul Regat” din Constanţa susţine că aducerea minorilor în instanţă este o măsură “exagerată”, “aproape la limita abuzului” şi speră ca CSM să constate din înregistrările de şedinţă cum au decurs dezbaterile. Pe de altă parte, cererea de recuzare a judecătorului Bogdan Arhip a fost respinsă, iar el va continua să judece acest dosar.

Recomandările editorilor
Ultima oră