Doi oameni au murit după ce un tren expres care circula de la Sydney spre Melbourne a deraiat în apropierea gării Wallan, a anunţat presa australiană.
Mai mulţi pasageri au fost răniţi şi serviciile de urgenţă au precizat că i-au tratat la faţa locului.
O persoană a fost transportată cu elicopterul la un spital din Melbourne.
În imaginile publicate poate fi observat că mai multe vagoane au ieşit de pe şine, unul fiind răsturnat.
Deocamdată, nu este clară cauza accidentului.
În tren se aflau aproximativ 200 de persoane când a deraiat, joi, la ora locală 19.50, la 45 de kilometri nord de Melbourne.



























